transferuj

Nowoczesne meble do salonu na wysoki połysk

Meble o wysokim połysku to trend, który powraca co kilka lat. Wywołuje on szereg bardzo skrajnych emocji – począwszy od wielkiego zachwytu, poprzez dość obojętne reakcje, aż do wskazywania wad tego rozwiązania. Z pewnością obecnie są synonimem nowoczesności, rewelacyjnie odbijają światło oraz sprawiają, że kolory są bardziej intensywne. Dlatego właśnie najczęściej stajemy przed dylematem, jakie fronty wybrać - matowe, półmatowe czy na wysoki połysk. I bardzo często decydujemy się na te ostatnie.

Meble o wysokim połysku

Meble na wysoki połysk z pewnością nie będą należeć do kategorii uniwersalnych. Dla wielu osób nie będą nawet praktyczne, ale z pewnością wprowadzą do salonu elegancki, nieszablonowy i nowoczesny styl. Zanim zdecydujemy się na konkretną meblościankę, warto ocenić metraż, jakim dysponujemy, wziąć pod uwagę oświetlenie oraz oczywiście styl, jaki dominuje w domu lub też, jaki chcemy mieć. Poza tym wiele osób zwraca uwagę na to, czy z domu się dzieci oraz zwierzęta oraz to, jak bardzo praktycznie podchodzimy do sprzątania. Nie da się zaprzeczyć, że na frontach o wysokim połysku odciski palców będą widoczne zdecydowanie mocniej, a to może wpływać na dyskomfort domowników, a przecież nie o to chodzi. Meblościanki o takim wykończeniu być może mają taką wadę, ale za to wyróżniają się szeregiem ważnych zalet. W tym wypadku można pozwolić sobie również na pewnego rodzaju eksperymenty z kolorami, wzorami czy też fakturą. Niemalże kultowe zestawienie bieli i czerni szczególnie w połysku nabiera niezwykłego charakteru. Meblościanka RAKE nawet z tym schematem wchodzi w pewną grę. Tu płyty białe i czarne przybierają postać geometrycznych figur, którym daleko jest do zwyczajowej symetrii, do jakiej w urządzaniu wnętrz już jesteśmy przyzwyczajeni. Ukośne linie nie tylko będą przykuwać uwagę, ale sprawią, że wnętrze nabierze innych kształtów i przestronności. Dodatkowy połysk przykuje natomiast uwagę do elementów, które wyłamują się linii frontów.

Biało czarna meblościanka RAKE

Meblościanka RAKE BLACK & WHITE

Przede wszystkim meble o wysokim połysku doskonale będą się prezentować w mniejszych salonach, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń, tworząc niezwykłe refleksy świetlne, które dodatkowo mogą pogłębiać listwy oświetleniem LED i witryny. Połysk daje efekt głębi oraz sprawia, że salon będzie wyglądać nieco iluzorycznie, nowocześnie, elegancko. Najczęściej do małych wnętrz wybierane są propozycje białe. Także w większych wnętrzach meble będą prezentować niezwykle atrakcyjnie. Tu poza bielą fantastycznie wygląda również ekstrawagancka czerń. By zrównoważyć nieco chłodne wykończenie, warto zadbać również o przytulne, cieplejsze dodatki takie jak dywan, poduszki, drewno na podłodze. Warto pamiętać o tym, że ciemne meble na wysoki połysk będą wyraziste i luksusowe, jasne wprowadzą bardziej subtelny klimat. Ci odważni oczywiście mogą postawić również na inne kolory. Poza bielą i czernią meble przykuwają uwagę także modnymi szarościami lub też niezwykle ekspresyjną czerwienią. Czerwona meblościanka TIMBER to propozycja dla tych, którzy nie lubią kompromisów, a kolorystyka, połączenie z bielą, a także delikatny wzór, który sprawia, że meble wyglądają na modułowe, to właśnie te cechy, które sprawiają, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. W praktyce połysk sprawia, że czerwień jest jeszcze bardziej energetyczna.

Czerwone meble TIMBER Furnival

Meblościanka TIMBER 1 RED

Wizytówka stylu

Możemy tak powiedzieć, że właśnie meble o wysokim połysku stanowią wizytówkę stylu nowoczesnego i są prawdziwymi hitem nie tylko w salonach, sypialniach, ale również w kuchniach i miejscach użytkowych. Poza frontami lakierowanymi czy też wykonanymi z płyt laminowanych powodzeniem cieszą się również te szklane, tym bardziej gdy tafle przecinać będą kolorowe listwy LED. Taki niemalże futurystyczny charakter ma czarna meblościanka MODERN. To propozycja, po którą z pewnością sięgną młodzi ludzie, bo sama czerń, światło i połysk już wprowadzają do salonu klimat, który wymyka się wszelkim standardom i przyzwyczajeniom. To zestaw, który stanowi doskonały dodatek do tak ważnych multimediów, a na długiej szafce RTV zmieści się z pewnością cały konieczny sprzęt.

Czarna meblościanka z połyskiem

Meblościanka MODERN BLACK

Minimalistyczna biel

Nic w tym dziwnego, ale w nowoczesnych aranżacjach od kilku lat króluje biel o wysokim połysku. Świetnie wpisuje się w trendy minimalistyczne i jest jednym z wyróżników tak modne stylu skandynawskiego. Przede wszystkim rewelacyjnie rozświetla wnętrza i sprawia, że całość prezentuje się elegancko i stanowi doskonałe tło dla różnych dekoracji, choć trzeba pamiętać, że powinno być ich jak najmniej. Białe fronty o wysokim połysku rewelacyjnie prezentują się przy elementach w kolorze szlachetnego drewna lub też w modnym graficie. Mogą to być korpusy, wieńce lub też tylko wykończenie na przykład detali przy uchwytach. Poza tym że takie połączenie świetnie wygląda, to również nieco łagodzi chłód połyskującej bieli. Ona sama jest dość neutralna i w efekcie doskonale prezentuje się solo, jak i w zestawieniach z innymi barwami oraz fakturami. A to podstawa nowoczesnego designu. System FAME to doskonały wybór dla tych wszystkich, którzy cenią elegancję, prostotę, ale jednak lubią zaznaczać pewne wychodzenie poza szablon. Dlatego w tym wypadku poza białymi frontami o wysokim połysku i dużymi witrynami uwagę przykuwać będzie cokół w kolorze szlachetnego drewna oraz listwa, która staje się świetnym tłem dla systemu otwierania. Ona również optycznie dzieli szafki i komody.

Meblościanka z połyskiem FAME Furnival

Meblościanka FAME

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.