transferuj

Minimalistyczny salon

Minimalizm to najprawdopodobniej jedno z najpopularniejszych słów ostatnich lat. Charakteryzuje zarówno trendy w urządzaniu wnętrz, jak i styl ubierania się czy nawet życia i rewelacyjnie pasuje do naszej współczesności. Przede wszystkim jednak pojęcia minimalizm używamy do określenia wystroju mieszkania czy domu i coraz więcej osób decyduje się na tego typu aranżację nie tylko dlatego, że jest modna, ale również po to, by optycznie powiększyć wnętrze i sprawić, by wyglądało ono schludnie.

Przede wszystkim minimalizm widoczny będzie w kształcie i kolorystyce mebli systemowych. Będą się one charakteryzować prostą formą i najczęściej znajdziemy białe propozycje z elementami drewna oraz z wykorzystaniem wysokiego połysku. Te propozycje idealnie wpiszą się również w modny styl skandynawski. Poza prostymi i niezwykle funkcjonalnymi bryłami nowoczesne meblościanki czy też pojedyncze meble będą pozbawione ozdobników, także w całej przestrzeni salonu należy zrezygnować ze zbyt dużej ilości dekoracji i detali. Ta prostota to pewnego rodzaju stonowanie barw, faktur czy też materiałów. Osiągnięcie pewnej harmonii w salonie i innych przestrzeniach sprawia, że mieszka się przyjemnie i nowocześnie.

Minimalistyczne meble systemowe

Meble minimalistyczne to szereg różnych propozycji. Samą ideą nie jest również zastawienie szafkami czy komodami całej wolnej przestrzeni, lecz takie zaplanowanie układu, by uzyskać jak najwięcej miejsca. Wiele pokoi gościnnych szczególnie w mieszkaniach w blokach nie jest przyjaznym metrażem do meblowania ze względu chociażby na wielkość czy też nieustawność. Poza tym w małych mieszkaniach lubimy wykorzystywać każdą przestrzeń na przechowywanie i ekspozycję oraz oczywiście zagospodarowanie strefy multimediów. Sprawdzają się meble systemowe, które można dowolnie ze sobą zestawiać, dopasowując do potrzeb i ilości miejsca. To modułowe propozycje, a dzięki ich funkcjonalności oraz prostym bryłom gotowe zestawy zawsze będą oryginalne i dopasowane do indywidualnych kryteriów. Meble systemowe LAUREN to chętnie wybierane propozycje przede wszystkim ze względu na niemalże ascetyczne kształty. Wysoki połysk białych frontów podkreślają podświetlane na niebiesko witryny. Tu dodatkową ozdobą będą czarne obramowania. Wyjątkowego stylu dodają poziome wzory oraz atrakcyjne kontrastujące uchwyty. Meble systemowe LAUREN doskonale wykorzystują nawet niewielką przestrzeń i co istotne poza długą szafką RTV zagospodarują ściany wiszącymi szafkami. To niewątpliwie ułatwia całą aranżację.

Oświetlenie LED w minimalistycznym salonie

Minimalistyczne meble systemowe współgrają doskonale z innymi elementami wyposażenia wnętrz. Przede wszystkim ważny będzie komplet wypoczynkowy, ale również tkaniny, lampy czy blaty. Połączenie prostych form jest niezwykłą przygodą, szczególnie że minimalizm stawia na naturalne materiały, geometryczne bryły oraz pewnego rodzaju surowość, jaką ma w sobie na przykład beton. Poza tym należy zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie różnych źródeł światła zarówno tego naturalnego, jak i sztucznego. Minimalistyczny salon musi być dobrze doświetlony oraz jasny i dlatego właśnie w meblach systemowych wykończonych na wysoki połysk znajdziemy modne LED-y. Te ascetyczne formy, jasne barwy nadają całości przytulnego charakteru, a jednocześnie sprawiają, że przestrzeń można wykorzystać niezwykle funkcjonalnie. Tradycyjne i nowoczesne trendy łączy System Mebli ALVO. To propozycje, które pozwolą stworzyć niezwykle przytulne wnętrza, a wykorzystanie dużych podświetlanych na biało witryn będzie dawało dodatkowe atrakcyjne efekty rozbijające bryłę mebla. Szafki i komody łączą minimalistyczną biel i tak modne kolory szlachetnego drewna na frontach. Tym samym wpisują się w różne gusta i pozwalają wykreować niezwykłe wnętrza.

Biało-grafitowe meble systemowe

Meble systemowe to propozycje proste i symetryczne. W taki sam sposób na przykład są dobierane również kanapy i fotele. Mają prostokątny kształt, funkcjonalne dodatki i nowoczesne metalowe wykończenie. Poza tym bardzo dużą uwagę należy zwrócić na ograniczenie tych przedmiotów, które będziemy chcieli eksponować. Na półkach i w witrynach powinniśmy postawić tylko te rzeczy, które podkreślą minimalizm. Wszystkie inne należy schować w szafkach i szufladach. Ten styl niezmiennie można scharakteryzować w sposób, że mniej znaczy więcej. Doskonałą realizacją mogą być nowoczesne meble CLIF. To propozycje dla wymagających klientów. Przede wszystkim w przestronnych szafkach i szufladach bez problemu można przechować wszystko to, czego potrzebujemy, a samo wykończenie frontów i modne kontrasty sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle nowocześnie. Dodatkowo różnorodność mebli pozwala stworzyć zestaw szyty na miarę naszych potrzeb.

Atrakcyjne wykończenie minimalistycznych mebli

Przy urządzaniu minimalistycznego salonu należy zwrócić szczególną uwagę na to, by ograniczyć ilość mebli w pomieszczeniu do tych faktycznie niezbędnych. To będzie również istotne w momencie, gdy będziemy łączyć pokój dzienny z jadalnią i kuchnią. W tym wypadku okazuje się, że komody i szafki mogą być multifunkcjonalne. Warto postawić na gładkie powierzchnie. Szczególnie modne są te wykończone na wysoki połysk. Rezygnacja z nadmiernych wzorów sprawia, że przestrzeń jest rozświetlona. Z drugiej strony rewelacyjnie wyglądają struktury 3D, które optycznie powiększają i dają ciekawy efekt rozproszenia światła. Meble systemowe minimalistyczne to także proste uchwyty, duże przeszklone witryny oraz podświetlenia. Co istotne, w tym wypadku nie będzie ważna ilość, ale jakość poszczególnych elementów. Połączenie matowej bieli i koloru szlachetnego drewna jest często wykorzystywane w meblach minimalistycznych i skandynawskich. Meble systemowe LEGG dodatkowo wykorzystują duże podświetlone powierzchnie witryn oraz ukośne nóżki, by nadać całości niezwykle lekkiego charakteru. Taki zestaw idealnie będzie prezentować się będzie i w większych, i w mniejszych przestrzeniach.

Zapraszamy do działu Sklep, w którym dostępny jest również szereg innych propozycji i pomysłów na meble do salonu.

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.