transferuj

Meblościanka z połyskiem czy matowa?

Wśród różnych aranżacji i propozycji meblościanek do salonów niezmiennie najważniejszym dylematem jest to, czy wybrać matowe wykończenie czy też to z połyskiem. Oczywiście pewne cechy niesie w sobie konkretny styl, ale niezwykle ważne są również preferencje, gust, a także pewnego rodzaju stereotypy, które towarzyszą urządzaniu wnętrz. W pewien sposób decyzja o tym, jaką meblościankę wybrać, jest więc wymierną mody, oczekiwań i stylu, w jakim chcemy się urządzić. I choć być może nigdy nie sięgnąłeś po meble z połyskiem, to może odważysz się na taką aranżację, która jest nie tylko modna, ale będzie świetnie się prezentować w nowoczesnym wnętrzu i sprawi, że poczujesz się w nim doskonale.

 

Nowoczesna meblościanka w salonie

Samo urządzanie mieszkania to oczywiście szereg różnych dylematów. Dotyczy to zarówno umeblowania nowego salonu, jak i zmiany aranżacji. Warto się zastanowić nie tylko nad kolorem czy wykończeniem nowej meblościanki, ale także nad jej praktycznymi funkcjami, po przecież będzie ona służyła domownikom do przechowywania i ekspozycji wybranych rzeczy, a także stanie się centrum multimedialnym, a tym samym dominantą całego pokoju dziennego. Najważniejsze dylematy jednak koncentrują się na tym, czy wybrać meble z połyskiem czy matowe i od lat nie cichnie dyskusja o zaletach oraz wadach jednego i drugiego rozwiązania. Oczywiście wychodzi na to, że wszystko zależy od naszych upodobań, wybranej stylizacji, a także pewnych ograniczeń. Na przykład meble z połyskiem mogą wymagać od nas więcej pracy, by zawsze świetnie wyglądały, ale efekt, który wprowadzają, jest niezwykły.

Meblościanka na wysoki połysk

Meble wykończone na wysoki połysk dedykowane są osobom, które cenią efektowne i przykuwające uwagę rozwiązania. To nowoczesne propozycje, które są szczególnie chętnie wybierane przez tych wszystkich, którzy wybierają elegancję i minimalizm. Wysoki połysk dodaje uroku wnętrzom, sprawia, że kolory stają się bardziej intensywne, a refleksy świetlne powodują, że salon wygląda na większy i jaśniejszy. Dlatego warto po tak wykończone meblościanki sięgać, gdy ma się niewielki metraż. Gładkie i jasne powierzchnie na przykład meblościanki LAUREN wprowadzają efekt lustra, a z drugiej strony są wyrazem pewnej harmonii i porządku, ponieważ ma się wrażenie, że są nieskazitelnie czyste i uporządkowane. Warto przy tym zauważyć, że wysoki połysk wprowadzi ciepły i przyjemny klimat do wnętrz i świetnie łączy się na przykład z meblami w kuchni i jadalni.

Meblościanka LAUREN

Meblościanka LAUREN

Meblościanki z frontami z wysokim połyskiem

Wiele osób zwraca również uwagę na wady meblościanek o wysokim połysku. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że na tak wykończonych frontach niezależnie od ich koloru czy faktury będzie widać każdy brud, kurz czy też odciski palców. To może być uciążliwe dla tych osób, które cenią perfekcyjną czystość. Czarna meblościanka z połyskiem MODERN Black będzie wymagać regularnego czyszczenia, a w momencie gdy mamy dzieci, a także gdy mieszkają z nami zwierzęta, może to być po prostu trudne. Wiele w tej materii będzie zależeć od tego, jak często używamy mebli.

Czara meblościanka z połyskiem BLACK

Czarna meblościanka z połyskiem MODERN Black 

Matowe meble dla miłośników klasyki

Meblościanki z matowym wykończeniem są szczególnie cenione przez tych, którzy cenią funkcjonalność, a także pewną uniwersalność aranżacji. Oczywiście takie propozycje pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach i zdobywają rynek atrakcyjnymi połączeniami kolorystycznymi. Z pewnością warto zauważyć, że na tego typu meblościankach z pewnością nie będzie tak mocno widoczny kurz czy odciski palców, ale to nie znaczy wcale, że nie trzeba regularnie sprzątać. Z drugiej strony szczególnie kolory drewna w matowym wykończeniu tak jak w Meblościance SOLIDO w kolorystce drewna (dąb artisan i czarny mat) będą się prezentować niezwykle naturalnie. Kolory drewna w połączeniu z bielą lub grafitem stworzą niezwykle klimatyczny wystrój idealnie wpisujący się w klasyczne lub skandynawskie trendy. Poza tym to propozycje, która nie wyjdą z mody i stanowią rewelacyjne tło dla różnego typu dodatków we wszystkich kolorach tęczy, a także do różnych źródeł światła.

Meblościanka drewno SOLIDO

Meblościanka SOLIDO

Mieszać style?

Moglibyśmy się już przyzwyczaić, że nowoczesne trendy łączą te elementy, których jeszcze kilka lat temu byśmy nie zestawili razem. Obecnie nie jest to ani kiczowate, ani niemodne, a podkreśla oryginalność wnętrza. Dlatego właśnie bez problemu można połączyć meble matowe z tymi o wysokim połysku, a tym samym na przykład wydzielać określone strefy w pomieszczeniu. To o tyle istotne, że salon często łączy się z kuchnią i jadalnią, a tym samym, musi odpowiadać na różne potrzeby. Takie rozwiązanie będzie także funkcjonalne.

Wybierz styl dla siebie

Meble o wysokim połysku (szczególnie te w ciemnej kolorystyce) niezmiennie są związane z pewną elegancją i prestiżem. Rewelacyjnie wpisują się w awangardowy, odważny charakter wnętrz. Klimat, który tworzą, z pewnością będzie zachwycać oraz sprawi, że czarno biała meblościanka TORINO będzie przykuwać uwagę. Efekt rozświetlenia podkreślają również oszklone witryny oraz tak modne oświetlenie LED, które podkreśla nowoczesny charakter zestawów. Połysk eksponuje również bryłę mebla, staje się najważniejszą dekoracją w salonie i z pewnością będzie uniwersalną, choć nieco awangardowym rozwiązanie. Matowe meblościanki takie jak różne wersje kolekcji MINI to nowoczesne propozycje, które podkreślają naturalny charakter przestrzeni. Czynią ją bardziej przytulną i przyjazną mieszkańcom. Dlatego właśnie stają się synonimem subtelnej elegancji i klasyki. Matowe meblościanki będą się świetnie prezentować w tradycyjnych, a nawet rustykalnych wnętrzach, a także tych urządzonych w prowansalskim czy skandynawskim stylu. To proekologiczne i modne rozwiązanie, które przez lata będzie się świetnie prezentować.

Czarno biała meblościanka TORINO 

Meblościanka TORINO

 

Mała meblościanka MINI

Mała meblościanka MINI

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.