transferuj

Meble pokojowe - ciekawe pomysły

Z jednej strony chcemy mieszkać modnie. Z drugiej – szukamy nieszablonowych rozwiązań, by podkreślić oryginalny charakter naszej przestrzeni. Można to osiągnąć, wybierając odpowiednie meble, zaskakując kolorami czy fakturami lub niezwykłymi połączeniami. Oczywiście wiele zależeć będzie również od kolorystyki salonu czy innego pokoju, dobranych tkanin a także samego kształtu wnętrza. Popularnością niezmiennie cieszą się meblościanki, choć daleko im do peerelowskich ciężkich i niepraktycznych modeli. Wiele osób decyduje się na wybór mebli systemowych, które komponuje się, biorąc pod uwagę i wielkość pokoju, i jego kształt oraz oczywiście swoje potrzeby. Poza tym można także wybierać pojedyncze komody czy szafki i w ten sposób tworzyć niezwykle ascetyczne wnętrze.

Oryginalne przestrzenie

Nawet w czasach, gdy niezwykłą popularnością cieszą się białe meble i mogłoby się wydawać, że wszystkie są takie same, można stworzyć niezwykle oryginalną przestrzeń z minimalistycznymi propozycjami w roli głównej. Takie rozwiązania charakteryzują się elegancją, funkcjonalnością i ergonomią oraz rewelacyjne wpisują się w potrzeby. Producenci rezygnują z wielkich zestawów na rzecz pojedynczych mebli, które można doskonale ze sobą komponować w obrębie jednej kolekcji. W ten sposób już sam układ może być innowacyjny. Poza tym łatwo można sprawić, że meble stają się multifunkcjonalne tak jak przestrzenie, w których żyjemy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by komoda z salonu stała się stylowym kredensem w jadalni lub też szafką pod telewizor w pokoju nastolatka. W ten sposób praktycznie można zagospodarować przestrzeń, a także pozwolić sobie na wyjście poza pewien szablon. To szczególnie istotne, gdy aranżujemy przestrzeń wspólną salonu, kuchni i jadalni i meble stają się jedynym wyróżnikiem funkcji. Elegancką propozycją jest Meblościanka SAALA z białymi frontami z połyskiem, która przykuwa uwagę atrakcyjnym połączeniem bieli o wysokim połysku z kolorem szlachetnego drewna. Lekkości dodają również asymetryczne witryny, które rewelacyjnie się prezentują. To propozycja do salonu, choć poszczególne elementy bez problemu mogą pojawiać się także w sypialni czy pokoju gościnnym.

nowoczesna meblościanka SAALA 

Meblościanka SAALA

Nowoczesne meble w salonie

Minimalistyczne propozycje mebli pokojowych przede wszystkim wykorzystują proste bryły, a także rezygnują z nadmiaru ozdób. Ma być jasno, przejrzyście, a pomieszczenia mają wyglądać na większe. Dlatego właśnie w wielu wariantach pojawiają się meble ze szklanymi frontami lub też dużymi witrynami. Poza tym że takie rozwiązanie dodaje całości lekkości, to również są idealnym miejscem, by zamontować oświetlenie LED. Ono nie tylko dodaje nowoczesnego charakteru, ale przede wszystkim rozświetla. Jeśli zależy nam na oryginalnym wyglądzie, możemy na przykład zdecydować się na oświetlenie, którego kolory lub tryb można zmieniać w zależności od potrzeb, nastroju a także pory dnia. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli podkreślić bardzo autorskie podejście do umeblowania, a także będzie zmieniać charakter wnętrza zawsze wtedy, kiedy będziemy mieć na to ochotę. Ascetyczna biel w wysokim połysku oraz duże podświetlane na niebiesko witryny przykuwają uwagę w Białej meblościance SWITCH. To niezwykle minimalistyczna propozycja, którą uzupełniają długie czarne uchwyty. Dzięki temu nabiera szczególnie wyrazistego charakteru. Zestaw jest nowoczesną wariacją na temat meblościanek – świeżą, oryginalną i co najważniejsze niezwykle praktyczną. 

Biała meblościanka SWITCH

Biała meblościanka SWITCH

Meblościanki modułowe w salonie

Meblościanki bardzo często oparte są o modułowe meble systemowe. To szafki, komody, półki o różnych wielkościach, które można ze sobą niemalże dowolnie zestawiać. Już samo to sprawia, że z pewnością nie znajdziemy w innym mieszkaniu podobnego układu. Meble systemowe są wygodne i doskonale sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach także w tych, które są niewielkie, a muszą spełnić wiele funkcji lub też w tych o nietypowym czy nieustawnym kształcie. Szafki pozwalają bowiem wykorzystać wnęki oraz sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Połączenia różnych mebli powinny jednak wpisywać się w potrzeby i o ile łatwo jest nadać na przykład komodzie funkcję szafki pod multimedia, to nie warto „zagracać” przestrzeni. To szczególnie ważne w momencie, gdy modne jest meblowanie tylko dolnych części ściany i rezygnuje się łączenia poszczególnych elementów zestawów na rzecz ich rozproszenia. To nie tylko designerskie podejście do umeblowania, ale również niezwykle praktyczne rozwiązanie. Doskonale powiększa również wnętrze i pozwala zmienić jego kształt. Meblościanka biała PALERMO to elegancki zestaw wysokich szafek, modeli wiszących i długiej podstawy pod sprzęt multimedialny. Dzięki takiej różnorodności można go dowolnie układać w zależności, od przestrzeni, jaką się dysponuje. Elegancka biel o wysokim połysku, zaokrąglone krawędzie i duże przeszklone witryny z białym oświetleniem sprawiają, że to niezwykle atrakcyjna propozycja do salonów w klimacie minimalistycznym. Biel rewelacyjnie kontrastuje z cokołem w kolorze szlachetnego drewna. Z pewnością ten zestaw będzie bardzo długo opierał się zmiennym trendom. 

Meblościanka PALERMO

Biała meblościanka PALERMO

Dodatki do kolekcji

Najczęściej w salonach pojawiają się dedykowane szafy i komody, które uzupełniają wygodne komplety wypoczynkowe. Jeśli łączymy pokój dzienny z jadalnią i kuchnią, warto zadbać również o dostosowany do stylu stół z krzesłami. Ta również jeden ze sposobów na podzielenie przestrzeni. W wielu pokojach dziennych pojawiają się również szafy. Najczęściej wtedy gdy jest to miejsce, w którym również się śpi i przechowuje ubrania. Duża szafa z lustrami niewątpliwie wpłynie na całą aranżację, ale również pozwoli uzyskać dodatkowe refleksy świetlne. Jednym z najbardziej designerskich dodatków do meblościanek są stoliki i ławy. Czasami odnosi się wrażenie, że w tym wypadku wyobraźnia twórców jest nieograniczona. Atrakcyjne kształty, ciekawe łączenia materiałów i kolorów oraz szereg praktycznych schowków sprawiają, że to wokół niepozornego mebla, który stawiamy w centralnym miejscu pokoju toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Stolik kawowy LEGG nieco może przypominać designerski stołek z szufladą. Zachwyca kształt i połączenie grafitu z kolorem szlachetnego drewna. Taka niska podstawa pod kawę doskonale wpisuje się w skandynawskie trendy, a ukośne nóżki nadają całości lekkości. Solik rewelacyjnie będzie się prezentować przy komplecie wypoczynkowym oraz meblościance z systemu.

Ława do salonu grafit

Ława LEGG Dąb Monument & Grafit

Przy wyborze nieszablonowych mebli do salonu warto również zwrócić uwagę na kolory i wykończenia. Te ostatnie mogą być gładkie matowe lub o wysokim połysku. Poza tym niezwykłą popularnością cieszą się delikatne wzory lub też fronty z efektem 3D, który świetnie odbija światło, tworząc ciekawe refleksy. W ten sposób i biel i czerń nabierają jeszcze innego wyrazu.

 

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.