transferuj

Meble do salonu - inspiracje

Oryginalnie, wygodnie, modnie i funkcjonalnie. To właśnie od salonu wymagamy najwięcej, ponieważ jest to przestrzeń, w której wiele się dzieje. Tu odpoczywamy, sięgamy po różne aktywności, jemy, przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi. W pewien sposób to wizytówka mieszkania i z zasady bardzo często to właśnie salon determinuje styl całego mieszkania. Szczególnie wtedy gdy jest przestrzenią połączoną z kuchnią i jadalnią. Z praktycznego punktu widzenia spędzamy tam najwięcej czasu, więc odpowiednie meble muszą zapewniać miejsce do przechowywania i ekspozycji, powinny stanowić bazę dla sprzętu multimedialnego, a także wpisywać się w nasz gust. Meblościanki w salonie mają więc wiele różnych zadań, którym muszą sprostać.

Jak urządzić salon?

Ile osób - tyle trendów i rozwiązań. Niewątpliwie nowoczesne meble modułowe pozwalają na oryginalne połączenia oraz takie kompozycje, które idealnie wpiszą się w wielkości i kształt wnętrza a także w nasze potrzeby. W końcu zależy nam, by mieszkać modnie i wygodnie. Inne meble staną więc w dużym przestronnym salonie, a inne w niewielkim pokoju, ale są pewne elementy, które w każdym z tych miejsc powinny się pojawić.
Przede wszystkim warto określić swoje potrzeby. Z racji tego, że salon spełnia wiele funkcji musimy o nie wszystkie zadbać. Jeśli poza salonem nie mamy przestrzeni do przechowywania, to warto postawić na szafki i komody. Jeśli będziemy tu również spać – nawet okazjonalnie, to na komplet wypoczynkowy również należy zostawić odpowiednio dużo miejsca. Poza tym nie dla wszystkich wydzielona przestrzeń do multimediów będzie priorytetem. Jeśli natomiast zależy nam na podkreśleniu nowoczesnego charakteru wnętrza i ekspozycji telewizora oraz innych urządzeń, warto postawić na dedykowane rozwiązania. Meblościanka MODERN to komplet przykuwający uwagę. Przede wszystkim zachwycają modne podświetlenia zarówno w szklanych frontach, jak i w szafce RTV. Całość zyska niezwykle futurystyczny charakter.

Meblościanka ze szklanymi frontami

Meblościanka MODERN SAN REMO & GRAFIT

Liczy się miejsce

Architekci podkreślają, że salon powinien mieć co najmniej 25 m², choć dla wielu osób to metraż nieosiągalny. Niewątpliwie jednak taki układ pozwoli świetnie zagospodarować przestrzeń i wydzielić w niej określone strefy. Wiele oczywiście będzie zależało od kształtu pokoju, rozlokowania okien i grzejników. Z zasady więc doskonale będą pasować meble modułowe, które umożliwiają zagospodarowanie nawet nieustawnego salonu. W małych wnętrzach warto postawić na minimalistyczne białe meble. Szczególnie te wykończone na wysoki połysk oraz wykorzystujące modne oświetlenie LED rewelacyjnie optycznie powiększą salon. Będą także doskonałym tłem dla dodatków, choć warto pamiętać o tym, by było ich niewiele. Meblościanka SWITCH zachwyca prostotą oraz niezwykle funkcjonalnym wykorzystaniem miejsca. Fronty z delikatnym wzorem świetnie kontrastują z prostymi czarnymi uchwytami, a szafki z dużymi witrynami są idealnym miejscem na przechowywanie.

Biała meblościanka SWITCH

Biała meblościanka SWITCH

Połączenie z kuchnią

Jeśli aranżujemy przestrzeń wspólną z kuchnią i jadalnią, musimy pomyśleć nie tylko o zapewnieniu komunikacji między strefami, ale także o pewnej konsekwencji stylistycznej. Całość powinna ze sobą współgrać nie tylko w kolorystyce, ale także w wykończeniu mebli. Ciekawym pomysłem jest więc sięgnięcie po propozycje, które łączą gładkie fronty z barwami szlachetnego drewna. Dzięki temu w każdej stylizacji uda się znaleźć wspólne mianowniki. Co istotne, takie meblościanki świetnie wpisują się w tak modny obecnie styl skandynawski. Meble systemowe ALVO to idealne rozwiązanie do wymagających wnętrz. Sprawdzi się zarówno w tych nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. Przede wszystkim uwagę przykuwają fronty wykończone elementami w kolorze drewna. To praktyczny zestaw mebli, który świetnie będzie współgrać z innymi elementami wyposażenia, a duże możliwości doboru mebli pozwalają urządzić każdą przestrzeń.

Meble systemowe ALVO

Meble systemowe ALVO

Nasz dział Sklep zawiera te oraz wiele innych mebli, które będą świetnymi propozycjami do nowoczesnych salonów. Nasza obsługa pozostaje do Państwa dyspozycji i służy pomocą w wyborze mebli - zapraszamy do kontaktu! 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.