transferuj

Jak zaprojektować modne wnętrze salonu?

Zakup nowego mieszkania, remont, a czasem tylko ochota, by coś we wnętrzu zmienić, sprawiają, że zaczynamy wertować katalogi, strony internetowe i blogi w poszukiwaniu inspiracji i pomysłów na meble. Chodzi o to, by było modnie, wygodnie oraz oczywiście oryginalnie. Aranżacja salonu jest więc wymierną wielu różnych elementów, ale w praktyce to mieszkańcy muszą się w nim dobrze czuć. Pokój dzienny jest nie tylko wizytówką mieszkania, ale również jego sercem – wymagającym szczególnej uwagi, ale również stwarzającym niezwykłą przestrzeń do odpoczynku, spotkań, rozmów i jedzenia. Projektowanie modnego salonu jest nie tylko poszukiwaniem rozwiązań, które są w modzie, ale również odpowiadaniem na potrzeby wszystkich domowników i dopasowywaniem mebli do kształtu pokoju, jego funkcji, a także innych elementów aranżacji. Trudne? Niekoniecznie.

Wykorzystaj przestrzeń w salonie

Urządzanie modnego salonu może być ogromną przygodą, a efekt może być zachwycający, o ile zadbasz nie tylko o zakup designerskiej kanapy i stylowe meblościanki, a także o to, by w danym miejscu świetnie się prezentowały. Dlatego właśnie warto spojrzeć na salon z praktycznej perspektywy. Najczęściej pokój dzienny to największe pomieszczenie w mieszkaniu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Oczywiście może (i bardzo często tak się właśnie dzieje) łączyć się z innymi wnętrzami, a tym samym staje się multifunkcjonalny. Z zasady jednak nie powinien mieć mniejszej powierzchni niż 25m2, ponieważ wówczas nie tylko zmieścimy potrzebne meble, ale również zaplanujemy konkretne strefy. Pięknie prezentują się na przykład wysokie salony, ale to raczej efekt możliwy do uzyskania tylko w starszym budownictwie. Poza tym niezwykle ważny będzie kształt pokoju. Przy mniejszych metrażach dobrze jest mieć do wykorzystania przestrzeń prostokątną lub kwadratową, większe mogą być rozbudowane w kształt litery L lub U. Chodzi nie tylko, by zaplanować strefy, ale również, by zachować ciągi komunikacyjne, które są niezwykle ważne na co dzień. To szczególnie istotne w momencie, gdy łączymy salon z kuchnią i jadalnią oraz tarasem czy balkonem. Tym ważnym elementem podziału przestrzeni może być Stół MODUL. Minimalistyczna forma wprowadzi klimat, a z drugiej strony stół będzie ważnym elementem salonu czy też jadalni.

Łącz w meblach to, czego inni nie łączą

W poszukiwaniu inspiracji projektanci sięgają nie tylko do historii meblarstwa, ale również do nieco egzotycznych trendów. W efekcie coraz częściej towarzyszy nam eklektyzm, który w fantastyczny sposób łączy to, czego naturalnie wcale byśmy ze sobą nie zestawili. Trendy kolejnych sezonów bardzo mocno bazują na tym, co już się sprawdziło coraz odważniej komponuje się chłód skandynawskiej bieli z kontrastującymi energetycznymi kolorami, uniwersalną szarość z intensywną barwą niebieską, która nie schodzi z listy „Top 10 pomysłów na meble”. Modne stylizacje salonów stają się więc okazją do wyrażenia siebie – swoich inspiracji, podróży, stylu życia, ale motywem przewodnim niezmiennie jest natura. Stąd też wykorzystanie desek, surowych barw, dużych printów na ścianach. Coraz popularniejsze stają się również meble, w których kolor drewna dominuje. Meblościanka SOLIDO sięga po szlachetny odcień dębu i rewelacyjnie będzie się prezentować w nowoczesnym salonie oraz w tym urządzonym w stylu retro czy rustykalnym. Poza tym króluje nowoczesność w postaci LED-ów oraz połysk na frontach.

Meblościanka SOLIDO

Białe meble z drewnianymi dekorami

Od kilku lat w modzie są aranżacje, które wykorzystują naturalne – czasem bardzo surowe elementy, takie jak np. białe meble z drewnem. Tyczy się to zarówno samych materiałów, jak i kolorystyki i wykończenia. Dlatego właśnie nawet minimalistyczna biel świetnie komponuje się z kolorami szlachetnego drewna, które nie tylko ociepla całość aranżacji, ale również dodaje jej bardziej uniwersalnego charakteru. W ten sposób podobne rozwiązania mogą pojawić się na meblościance, zestawie stołu z krzesłami oraz w meblach kuchennych. W praktyce bardzo często w tym stylu urządzamy całe mieszkania, tworząc niezwykle konsekwentną opowieść, w której światło i natura grają ważną rolę. Połączenie bieli i drewna w Kolekcji mebli FASTEBO staje się również rewelacyjnym tłem dla roślin, a intensywny kolor ścian z pewnością będzie przykuwać uwagę.

Meble FASTEBO

Minimalizm i elegancja w meblach

To najważniejsze hasła w modnych salonach tego sezonu i kilku poprzednich. Można nawet założyć, że ten trend nie przejdzie szybko do lamusa i czasem będzie wystarczyć zmiana koloru dodatków, by zyskać nową jakość. Pomimo tego że meble w stylu skandynawskim są proste, ascetyczne, to pozwalają stworzyć niezwykle różnorodne przestrzenie. To właśnie one są podstawą do nieszablonowych aranżacji, które zachwycać będą kolorami, fakturami, wykończeniami. Na przykład biała meblościanka może się prezentować industrialnie, gdy stanie na tle ściany wykończonej tak modnym betonem. Ten sam mebel zyska niezwykły charakter, gdy ściana będzie zachwycać szlachetną barwą ciemnej zieleni, a niemalże luksusowy klimat glamour wprowadzi złoto czy też imitacja marmuru, którą można uzyskać, wykorzystując na przykład farby strukturalne. W efekcie jedna meblościanka staje się głównym bohaterem wielu różnych historii i zabierze cię dokładnie w takie rejony, o jakich marzysz. Chodzi przecież o to, by w swoim salonie czuć się po prostu doskonale. Dlatego właśnie coraz modniejsze są meble, które sami tworzymy. Ciekawym pomysłem staje się System MODUL, który pozwala kreować takie aranżacje, które idealnie wpiszą się w potrzeby, a od prostej formy nie można oderwać oczu.

Meble zestaw MODUL

Łączenie mebli

Czasem można odnieść wrażenie, że wszystko jest w modzie, tylko trzeba wiedzieć, jak to połączyć. Nowoczesna odsłona eklektyzmu jest jednak elegancka i w pewien sposób minimalistyczna. Bardzo konsekwentnie i rozważnie należy łączyć ze sobą różne elementy, aby tworzyły one harmonijną całość, choć często pochodzą z różnych bajek. Dlatego właśnie urządzanie modnego salonu warto zacząć od wyboru meblościanki lub zestawu mebli systemowych oraz oczywiście kompletu wypoczynkowego. To baza, na której budujemy swoją oryginalną aranżację, wykorzystując kolory, tekstury, materiały i oczywiście światło.

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.