transferuj

Jak urządzić mały salon?

Niewielki salon jest cechą charakterystyczną większości mieszkań w Polsce niezależnie od tego, czy znajdują się one w zabytkowych kamienicach, w blokach z wielkiej płyty, czy też w nowoczesnym budownictwie. Oszczędność przestrzeni od wieków nam towarzyszy, a do aspektów logistycznych dochodzą również te ekonomiczne. Małe i średnie mieszkania są w zasięgu finansowym Polaków i dlatego właśnie najczęściej urządzamy się właśnie tak. Niezmiennie jednak nawet niewielki salon pełni reprezentacyjną funkcję i bez problemu można go nieszablonowo urządzić, biorąc pod uwagę aspekty praktyczne, estetyczne i finansowe wybierając odpowiednie meble do niewielkiego salonu.

Małe meble

Salon jest wizytówką całego domu i z drugiej strony pełni szereg różnych funkcji. Dlatego właśnie przed wyborem kolorów, mebli czy też planowaniem układu musimy przeanalizować nasze potrzeby i sposób spędzania czasu wolnego. W dużej mierze warto się zastanowić, czy w salonie tylko odpoczywamy po ciężkim dniu, czy też śpimy, jemy, przyjmujemy gości, a nawet pracujemy. Od tego będzie zależeć wybór segmentu, kompletu wypoczynkowego, a także kolorystyka. Niewielka Meblościanka MINI stanie się ważnym elementem aranżacji, a z drugiej strony nie będzie jej przytłaczać. Ciekawe możliwości daje również przestrzeń, która łączy kuchnię, jadalnię i salon, nawet jeśli funkcje będą tylko umowne, określone barwami ścian, dodatkami czy na przykład oświetleniem, które pełni w pokoju dziennym bardzo ważną funkcję. W ten sposób można powiększyć optycznie wnętrze, podkreślić najważniejsze miejsca, a także zmienić kształt pomieszczenia. 

Kolory i wzory mebli do małych salonów

Niewielkie salony rewelacyjnie prezentują się, gdy wykończy się je w minimalistycznej bieli. To najprostszy i najbardziej efektowny sposób na powiększenie wnętrz. Sprawdza się szczególnie wtedy, gdy postawimy na fronty o wysokim połysku, witryny z podświetleniem LED oraz ograniczymy ilość dodatków i dekoracji do niezbędnego minimum. Biała Meblościanka RENO świetnie będzie prezentować się na każdym kolorze ścian, choć warto postawić na jaśniejsze barwy i niezbyt intensywne wzory. Pięknie wyglądają jasne odcienie żółci i beżu, modne szarości czy też oryginalne zielenie. Pomysłów jest dużo i warto aranżacje salonu w jakiś sposób dopasować do wykończenia całego mieszkania.

Meblościanka do małego salonu

Kolor i drewniane elementy w meblach

Uniwersalnym dość rozwiązaniem jest wybór meblościanki, która łączy biel czy grafit z dekorami w kolorze szlachetnego drewna. Takie rozwiązanie jest nie tylko oryginalne, ale również sprawdza się zarówno w nowoczesnych i tradycyjnych aranżacjach, stanowi świetny punkt wyjścia do stworzenia oryginalnego oraz praktycznego wystroju. Właśnie ten uniwersalny styl daje szansę na to, by łączyć meble z różnych kolekcji i tworzyć zestawy, które idealne sprawdzą się w niewielkich wnętrzach. Dobór pojedynczych komód czy szafek jest czasem lepszym rozwiązaniem niż zakup meblościanki. Meblościanka MINI w minimalistycznej bieli idealnie współgra z dębowym korpusem oraz wykończeniem półek.  

Mała meblościanka

Użyteczne małe meble

W niewielkich salonach sprawdzają się meble multifunkcjonalne, pojemne, estetyczne, przykuwające uwagę, ale z drugiej strony takie, które będzie można wykorzystać także w innym ustawieniu. Dlatego właśnie warto postawić na zestawy systemowe i warto zadbać o to, by w niewielkim salonie pojawiło się tylko to, co jest z nim faktycznie niezbędne. Nie chcemy przecież obijać się o kolejne komody czy też nie móc otworzyć szafki, bo przeszkadza nam na przykład kanapa. W wypadku niewielkich przestrzeni mniej znaczy więcej. Warto również wykorzystać meble na różne sposoby, a tym samym nadać im czasem nieoczekiwane funkcje. Komoda może być kredensem, barkiem między kuchnią a jadalnią, szafką pod telewizor. Dzięki temu wykorzystuje się także przestrzenie, które w tradycyjnym rozumieniu pełnią tylko funkcje ozdobne. W tym wypadku nawet przekracza się granicę tego, do jakiego wnętrza dany meble jest dedykowany. W nowoczesnych aranżacjach może pojawić się wszędzie, jeśli mamy taką potrzebę.

Niskie meble

Warto przy urządzaniu małego salonu wybierać meble lekkie, proste, pozbawione zdobień, o jak najbardziej gładkich frontach. Dlatego właśnie najlepiej sprawdzą się skandynawskie lub minimalistyczne zestawy takie jak Meblościanka LAUREN MINI. Poza tym zamiast zabudowywać całe ściany, lepiej skoncentrować się na ich dole, by optycznie powiększyć przestrzeń. Niskie meble sprawią, że pokój wyda się wyższy, a także bardziej uporządkowany, co daje bardzo dobrą perspektywę.

LAUREN MINI

 Sprawdź dział Meble Pokojowe i zobacz jakie inne propozycje czekają, aby zagościć w Twoim salonie. 

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.