transferuj

Jak umeblować pokój?

Nowe mieszkanie to doskonały pomysł, by zmienić meble, aranżację przestrzeni, a może nawet styl. Czasem na takie odważne kroki decydujemy się także przy remoncie. Meblowanie jest oczywiście jednym z najważniejszych kroków, ale warto pamiętać, że szafki, komody, zestaw wypoczynkowy muszą być spójne z całą aranżacją, szczególnie wtedy gdy łączymy przestrzenie o różnych funkcjach takie jak na przykład kuchnia, jadalnia i salon. W modzie są oczywiście trendy minimalistyczne oraz styl skandynawski, ale wiele osób też sięga po klasykę czy nawet glamour. Pokój ma być wygodny oraz funkcjonalny i umeblowany tak, jak chcemy.

Aranżacja małych wnętrz

Choć na rynku znaleźć można szereg różnych propozycji, to w momencie, kiedy meblujemy pokój, niekoniecznie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak chcemy w nim funkcjonować. A to przecież różne elementy mają odpowiadać na nasze potrzeby. Inne meble znajdą się w salonie, a inne w biurze, sypialni czy pokoju nastolatka. Inaczej swoją przestrzeń aranżują ludzie młodzi a inaczej ci bardziej dojrzali. Dla wszystkich natomiast meblowanie to ważna przygoda. Już przy kupnie mieszkania, powinniśmy przemyśleć jego aranżację. Zdarza się, że będziemy mogli postawić meble tylko na jednej ścianie, a niektóre wnętrza dadzą nam pole do popisu. Poza wielkością niezwykle ważne będzie to, czy pokój jest ustawny, jak duże są okna, gdzie znajdują się grzejniki oraz jak przebiega ciąg komunikacyjny. Poza tym trzeba sobie odpowiedzieć na pytania, co będziemy w tej przestrzeni robić – oglądać telewizję, pracować, spać na co dzień czy też okazjonalnie, czy potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania - czy tylko do ekspozycji oraz podkreślenia strefy multimediów. W niewielkich pokojach, w których zależy nam na wprowadzeniu oryginalnego stylu warto postawić na kontrasty. Systemy TIMBER w szeregu różnych barw to idealne rozwiązanie do pokoju nastolatka a także do mieszkań odważnych młodych osób. Rewelacyjnie będzie nadawać przestrzeni charakteru i z pewnością zdominuje całą aranżację. Nie należy się jednak tego obawiać – z pewnością nasze mieszkanie się wyróżni na tle innych. W tym wypadku kwestią drugorzędną pozostaje, jakie kolory wybierzemy, dodatki i faktury, choć z pewnością to niezwykle ważne, bo wpływa na to, jak się w danym miejscu czujemy.

Meblościanka TIMBER czerwona

Meblościanka TIMBER red - czerwona

Podziel przestrzeń na strefy

Jednym z najważniejszych elementów umeblowania pokoju jest ustalenie konkretnych stref, które spełniają określone – czyli potrzebne nam funkcje. Będzie to na przykład miejsce do spania czy też wypoczynku, pracy, jedzenia a także do przyjmowania gości, przechowywania. W nowoczesnych wnętrzach niemalże niezastąpiona jest także strefa multimediów. Pokój powinien nam dawać możliwość i aktywnego spędzania czasu, i odpoczynku, prywatności a także musi pozwalać się bez problemu skoncentrować. Dlatego właśnie wybrane meble nie mogą ograniczać często niewielkiej przestrzeni i ich multifunkcjonalność powinna być najważniejszą zaletą. W modzie niezmiennie są białe meblościanki. W szafkach i komodach bez problemu przechowamy to, czego potrzebujemy, a miejsca do ekspozycji pozwolą nadać przestrzeni niezwykle oryginalny i prywatny charakter. Atrakcyjne meble nie będą ulegać chwilowym modom i dzięki temu będą nam towarzyszyć przez lata albo przynajmniej do kolejnej zmiany aranżacji. Świetnie uzupełnią komplet wypoczynkowy, stolik kawowy, a także stół z krzesłami, jeśli taki się w pokoju również zmieści. Pewnego rodzaju połączenie różnych inspiracji znajdziemy w Meblościance SAALA. Biel o wysokim połysku, kolor szlachetnego drewna i duże witryny sprawiają, że ten komplet wpisze się w charakter wielu nowoczesnych inspirowanych trendami skandynawskimi wnętrzach. Poza tym szereg szafek i komód powoli stworzyć własną autorską aranżację, ponieważ możemy je zestawić dokładnie w taki sposób, jak chcemy. Szczególnie, że oferta sklepu Furnival.pl bogata jest w różnego rodzaju propozycje w wielu wersjach kolorystycznych. Wybrane z nich prezentujemy poniżej.

Meblościanka SAALA

Meblościanka SAALA DĄB MONUMENT & WHITE

MEBLOŚCIANKA MODICA

Meblościanka MODICA 

Biała meblościanka z połyskiem PANDA

Meblościanka PANDA

Czarna meblościanka z połyskiem MODERN

Meblościanka MODERN BLACK

Czarna meblościanka z połyskiem MODERN

Meblościanka ALVO ANDERSEN WHITE PINE & BEIGE

Meblościanka biała VINIE

Meblościanka VINIE DĄB RIVIERA & BIAŁY MAT

Meblościanka biała VINIE

Meblościanka CLIF GRAFIT & BIAŁY MAT

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.