transferuj

Designerskie meble do salonu

Od salonu wymagamy wiele. Często na niewielkiej przestrzeni chcemy stworzyć idealne miejsce do odpoczywania, pracy, spotkań, jedzenia, zabawy. Ta lista może nie mieć końca, ponieważ pokój dzienny to właśnie wszystkie aktywności wszystkich domowników. Poza tym ma być oczywiście modnie, wygodnie i funkcjonalnie, a hasłem, które powraca od kilku sezonów jest „designerski” i coraz chętniej szukamy dodatków i mebli, które w jakiś sposób wychodzą poza standardowe ramy – zachwycają kolorem, kształtem, wykończeniem czy po prostu pomysłem. A wyobraźnia projektantów jest nieograniczona. Warto przy tym pamiętać o tym, że urządzenie designerskiego wnętrza wcale nie musi być kosztowną inwestycją.

Liczy się pomysł

Designerskie meble stają się jednym z wyróżników nowoczesnego i modnego salonu. Czasem wystarczy jeden taki element, który stanie się bohaterem głównym całej aranżacji. Czasem decydujemy się na unikatowe meblościanki, które wyznaczają styl w całym wnętrzu, a czasem nawet w mieszkaniu, bo salon bywa przestrzenią otwartą, a jego wystrój wpływa na charakter innych pokoi. Poza tym designerskie meble pozwalają wyróżnić dom spośród innych.

Tak mocno zależało nam na unikatowości, gdy wychodziliśmy z poprzedniego systemu, że nawet nie zauważyliśmy, że decydujemy się na meble, które niczym nie wyróżniają się spośród innych. W większości domów królują te same zestawy, widać inspiracje minimalizmem i oczywiście trendami skandynawskimi, ale brakuje w tym wszystkim charakteru i indywidualizmu. Dlatego właśnie tak mocno poszukujemy oryginalnych propozycji. Same designerskie dodatki nie są tylko chwilową modą, realizacją wizji projektanta, która nic nie ma wspólnego z rzeczywistością. To autorskie koncepcje, które w wielu wypadkach wchodzą do kanonu i zmieniają sposób myślenia o urządzaniu wnętrz. W pewien sposób są gwarancją ponadczasowości. Na przykład Meblościanka RAKE jest atrakcyjną grą nie tylko konwencją biało-czarnych mebli, ale również w wykorzystaniem symetrii we wzornictwie.

Meblościanka Furnival

Meblościanka RAKE

Zmień styl za niewielkie pieniądze

W wielu wariantach designerskie meble mogą odmienić wygląd wnętrza, nadać mu ciekawego i unikatowego charakteru. Bardzo często będzie to pojedynczy element taki jak fotel, lampa, szafka czy regał, które sprawią, że całość aranżacji straci swój przewidywany wymiar. Dlatego własne poszukiwane są nietuzinkowe propozycje, które wprowadzają do wnętrz tak modny eklektyczny styl. Co istotne, tu często będzie dominował inny kształt, kolor, faktura czy też nawet funkcja danej propozycji. Choć designerskie meble często mają bardzo autorski charakter, to warto pamiętać, że nie trzeba wydawać na nie fortuny, bo w większości przypadków można efekt osiągnąć poprzez połączenie rzeczy, których tradycyjnie wcale byśmy ze sobą nie zestawili. Punktem centralnym może stać się niezwykły stolik kawowy MARIFA, który bardziej przypomina kosz niż miejsce. przy którym można się spotkać, ale jego nieszablonowy charakter z pewnością przykuje uwagę. Dlatego właśnie tak ważne jest oświetlenie, które dopełnia wystroju, przykuwa uwagę do konkretnych stref, powiększa i zmienia kształt wnętrz.

Stolik do salonu MARIFFA

Stolik MARIFFA

Pokaż się! 

Niewątpliwie właśnie do wystroju salonu będziemy przywiązywać największą uwagę. Chodzi nie tylko o to, by zachwycić gości, ale przede wszystkim by się dobrze u siebie czuć. Designerskie meble oczywiście pojawiają się we wszystkich wnętrzach, w których zależy nam na podkreśleniu oryginalności. Bardzo często stają się również tym elementem, który łączy przestrzenie o różnych funkcjach i na przykład fotel może stać się ważnym elementem jadalni, salonu i kuchni tak jak hokery przy wysokim barze będą charakterystycznym dodatkiem, który wykracza poza jedno przypisane mu wnętrze. Ciekawym rozwiązaniem staje się również wykorzystanie komód w różnych niekoniecznie oczywistych rolach. Praktyczny mebel do przechowywania na przykład z komda z serii mebli systemowych LEGG staje się więc elementem jadalni i służy jako stylowy kredens, rewelacyjnie wygląda jako kuchenna szafka lub centrum multimedialne.

Komoda LEGG

Komoda LEGG

O gustach się nie dyskutuje

Meble designerskie wychodzą poza katalogowe kompozycje i to właśnie jest w nich najbardziej interesujące. Nie ulegają chwilowym modom czy też gustom, a w każdej przestrzeni prezentują się po prostu unikatowo. Dlatego właśnie są wyborem tych osób, które nie boją się wyjścia poza szablon, choć może to być ryzykowne. W takich aranżacjach meble często tracą swoje podstawowe funkcje, by stać się czymś więcej niż szafą, stolikiem czy krzesłem. Poza tym w każdej takiej propozycji, w każdym takim zestawieniu szczególnie mocno docenia się pomysł, jakość wykonania i wygląd. Funkcjonalne meble świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, a ilość kompozycji bywa bardzo duża. Z drugiej strony to od gospodarzy zależy, czy w danym miejscu stworzony przez nich mebel będzie się wyróżniać. Meble systemowe MODUL pozwalają na przykład na samodzielne kreowanie komód i szafek w zależności od potrzeb. To tak jakby z klocków budować przestrzeń wokół siebie. Efekt? Zachwycający.

Meble systemowe MODUL

Meble systemowe MODUL

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.