transferuj

Czarne meble do pokoju młodzieżowego

Meblowanie pokoju młodzieżowego to odpowiadanie na zmieniające się w trybie ekspresowym gusty nastolatka, na trendy oraz oczywiście na potrzeby. Te również zmieniają się wraz z wiekiem i niewątpliwie wynikają ze sposobu spędzania czasu wolnego oraz oczywiście z obowiązku nauki, która zajmuje wiele godzin. W pokoju nastolatka musi znaleźć się więc łóżko, biurko z krzesłem, meblościanka lub też pojedyncze elementy. W szeregu kolorowych propozycji oraz tych minimalistycznych niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się czarne meble.

Czarne meble

Wiele osób podkreśla, że to właśnie czerń jest kolorem najbardziej charakterystycznym dla młodzieży. To barwa buntu, którą eksponuje się przede wszystkim w garderobie oraz oczywiście w dodatkach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by była wyróżniającym się elementem w pokoju nastolatka. Ten trend towarzyszy nam od lat i co jakiś czas czarne meble – matowe i te na wysoki połysk wracają do łask. Coraz częściej również z eleganckich salonów przenoszą się do pokojów młodzieżowych, gdzie stanowią niezwykle oryginalną propozycję, a przecież o wychodzenie poza szablon właśnie chodzi. A tu ciekawą grą staje się wykończenie frontu. Atrakcyjny efekt 3D w Meblościance MODICA będzie dawać ciekawe efekty świetlne, które są podkreślone przez podświetlone na niebiesko witryny. 

Czarna meblościanka z połyskiem

Funkcjonalne meble do pokoju młodzieżowego

Z drugiej strony czarne meble w pokoju młodzieżowym to niezwykle funkcjonalne modele, które zapewniają tak ważną przestrzeń do przechowywania i ekspozycji. Pomagają zachować tak ważny porządek w szeregu ozdób, dodatków, niezbędników czy pamiątek, a także rewelacyjnie podkreślają indywidualny styl, są pewną manifestacją niezależności oraz osobowości. W efekcie odpowiednie dodatki sprawią, że czarna Meblościanka MODUL straci swój luksusowy czy też posągowy charakter i stanie się najlepszym miejscem dla książek, ubrań, płyt, multimediów, zdjęć i wielu innych dodatków.

Czarne matowe meble

Z pewnością aranżacja pokoju młodzieżowego jest polem do konfrontacji wizji rodziców i nastolatka. I bardzo często niewiele będzie punktów wspólnych, ale warto pamiętać o tym, że urządzanie własnego miejsca też jest pewną przygodą, designerskim wyzwaniem, a także wiąże się z określonymi konsekwencjami. Dlatego właśnie warto zadbać o to, by pokój był dostosowany do potrzeb, czyli dawał miejsce na naukę, odpoczynek, aktywność, spotkania ze znajomymi. Poza tym musi mieć odpowiednio dużo przestrzeni na przechowywanie w szafkach i szufladach oraz ekspozycję. Kolory, faktury wykończenie nie tylko czarnych mebli, ale również ścian, dekoracji, plakatów czy grafik oraz oświetlenia można zostawić nastolatkowi. Wszak nie my będziemy tam mieszkać. A młodzież się świetnie będzie czuć w swoim autorskim wnętrzu, którego atrakcyjnym elementem może być na przykład Meblościanka MINI, która w niewielkiej formie skrywa bardzo dużo możliwości. 

Czarna mała meblościanka

Komoda do pokoju nastolatka

Ilość mebli i ich układ są w pewien sposób determinowane przez wielkość i układ pokoju. Wiele musi się w nim zmieścić, by spełnić wszystkie potrzeby, a coraz częściej projektanci również zaskakują multifunkcjonalnymi modułowymi rozwiązaniami. Niezwykle funkcjonalne są komody, które stają się centralnym miejscem aranżacji. To idealne miejsce do stworzenia miejsca dedykowanego tak ważnym multimediom. Na ścianie może zawisnąć telewizor, a na półkach i w szafkach zmieszczą się różnego rodzaju urządzenia, odtwarzacze, sprzęt grający, który dla nastolatka jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Poza komodami warto dobrać również szafki i inne elementów z systemów modułowych. Tym samym bez problemu można stworzyć własny zestaw na przykład bazujący na Meblościance CLIF niemalże szyty na miarę.

800_2235

Miejsce do przechowywania w pokoju młodzieżowym

Meblościanki to świetne miejsce do przechowywania. W szafach, szafkach i komodach można pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy nastolatka. Przydają się pufy, pojemniki, ozdobne pudełka, które nadają oryginalny styl wnętrzu. Przy czarnej meblościance inne kolory, wzory czy też faktury będą prezentować się doskonale i mogą nieco ożywić przestrzeń lub też wręcz przeciwnie – nadać jej szlachetniejszego charakteru. Z drugiej strony to świetna okazja do tego, by podkreślać swoje pasje i zainteresowania. Świetnie sprawdzają się plakaty z zespołami muzycznymi, rośliny, mapy świata. 

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.