transferuj

Aranżacje wnętrz z ciemnymi meblami

Klasyka i elegancja. To właśnie z takimi przymiotnikami kojarzą się ciemne meble. Choć ich styl zmienił się przez lata, to niezmiennie są wybierane przez te osoby, które chcą do wnętrz wprowadzić niezwykły klimat. Ciemne meble – w kolorach szlachetnego drewna, w czerni czy tak modnym graficie są w pewien sposób zaprzeczeniem trendów, które stawiają na pastele i minimalistyczną biel, ale z drugiej strony pozwalają się wyróżnić, są intrygujące i pozwalają stwarzać niezwykle kreatywne połączenia. Szczególnie nowoczesne ciemne meble z oświetleniem LED doskonale będą prezentować się w futurystycznych aranżacjach i idealnie podkreślą sprzęt multimedialny. Stąd też pojawia się połysk, szkło, metalowe dodatki. Taki klimat z pewnością będzie przykuwał uwagę.

Nieszablonowe połączenia

Od wieków to właśnie ciemne meble królowały w salonach gabinetach a nawet w sypialniach. Stylowa aranżacja bywa również wymagająca i szczególnie w małych wnętrzach należy zadbać o to, by nie przytłoczyć przestrzeni. Samych inspiracji tak jak materiałów i wykończeń jest bardzo dużo. Poza kolorystyką mebli duże znaczenie będą miały barwy ścian, podłóg, ale także kompletu wypoczynkowego czy też wykończenie kuchni i jadalni, o ile oczywiście zdecydowaliśmy się połączyć te miejsca. Ciemne meble pozwalają wykreować elegancki klasyczny klimat, a nawet ten swobodnie nawiązujący do aranżacji retro czy glamour. Poza tym proste komody, szafy czy witryny idealnie będą wpisywać się w nowoczesne wnętrza. To właśnie meble systemowe (nowe oblicze meblościanek) w ciemnych kolorach idealnie wpiszą się w pokoje dzienne nie tylko młodych ludzi. Tu królować będzie czerń, która wróciła do łask szczególnie w wysokim połysku lub też w wykończeniu frontów z efektem 3D, który świetnie odbija refleksy świetlne. Wrażenie niewątpliwie podkreślą LED-y w różnych kolorach i odsłonach. Takie czarne meblościanki to nie tylko świetna przestrzeń do przechowywania w komodach i ekspozycji w witrynach, ale również tło i podstawa dla sprzętu multimedialnego, którego w naszych mieszkaniach jest coraz więcej i coraz częściej właśnie on wyznacza trendy w aranżacjach. Taką propozycją może być na przykład czarna meblościanka ze szklanymi frontami MODERN, która jest dedykowana do wnętrz młodych ludzi. Nowoczesny charakter podkreślają listwy LED w szklanych ciemnych frontach. Mogą one świecić w wybranym kolorze a także trybie. Z zasady więc to od nas będzie zależeć, jaki klimat uzyskamy. Te meble to propozycje idealne pod sprzęt multimedialny. Z pewnością będą przykuwać uwagę.

Czarna mebloscianka ze szklanymi frontami MODERN

Meblościanka MODERN

Jakie dodatki do ciemnych mebli?

Wiele osób podkreśla, że ciemne meble mogą zmniejszać przestrzeń, ale wiele zależy od ich wykończenia oraz kolorów ścian, podłóg i innych elementów. Fantastycznie również prezentują się modne matowe grafitowe meble. To skandynawskie inspiracje spowodowały, że te nieszablonowe propozycje zadomowiły się w domach i mieszkaniach. Poza atrakcyjnym kolorem przyciąga równie wykończenie. Przede wszystkim grafitowe meblościanki zaskakują prostymi bryłami. W atrakcyjnych aranżacjach rewelacyjnie komponują się z korpusami i charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego ukośnymi nogami w kolorze szlachetnego drewna. Takie zestawienie rewelacyjnie podkreśli nieszablonowy styl. Grafitowa meblościanka LEGG to propozycja dla wymagających klientów, którzy chcą stworzyć klimatyczne i funkcjonalne wnętrze. Całość uzupełnia przykuwający uwagę stolik z szufladami. Minimalistyczna propozycja na długo zagości w pokojach dziennych i może być również rewelacyjnym dodatkiem we wnętrzach dedykowanych nastolatkom. Dzięki atrakcyjnemu zestawieniu kolorystycznemu bez problemu wpisze się ją w każde wnętrze.

Grafitkowa mebloscianka LEGG

Meblościanka LEGG

Nowoczesne ciemne meble nie są ciężkie i szczególnie dobrze prezentują się w większych pokojach dziennych. Takie komody i szafki będą idealnie komponować się zarówno z neutralnymi kolorami, jak i intensywnymi, a wiele będzie zależeć od tego, jaki efekt po prostu chcemy uzyskać. Z pewnością eleganckie barwy na ścianach sprawią, że całość będzie prezentować się niezwykle szlachetnie i wprowadzi do wnętrz nawet klimat przepychu.

Czarna meblościanka MODICA

Meblościanka MODICA Black & Sahara

 

Meblościanka MADISON

Meblościanka MADISON Black & Sahara

 

Czarna meblościanka z połyskiem BLADE

Meblościanka BLADE

Ciemne meble pozwalają na śmiałe kreowanie przestrzeni wokół siebie. Poza tym komponują się niemalże ze wszystkimi innymi barwami. Ta nieco magnetyczna siła sprawia również, że są ponadczasowe. Wszak historia pokazuje, że czarne meblościanki wracają do łask co kilka lat i zawsze wtedy podbijają serca kolejnych pokoleń. W nowoczesnym wydaniu ciemne meble to prostota konstrukcji, minimalizm, jeśli chodzi o dekory czy też dodatki i oczywiście rozwiązania, które przykuwają uwagę.

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.