transferuj

Aranżacja wnętrza małego salonu

Mieszkanie w bloku (a szczególnie kawalerki) to przede wszystkim niewielkie przestrzenie, w których trzeba pomieścić całkiem dużo, a także pogodzić interesy wszystkich domowników. Zresztą w domach też zdarzają się małe salony oraz przestrzenie, które łączą różne funkcje. Doskonałym pomysłem do takich wnętrz stają się meble systemowe, które można dowolnie komponować, dopasowując szafki czy komody do wielkości i do układu pomieszczenia. Poza tym nowoczesne propozycje idealnie wpisują się w trendy, a także optycznie powiększają salon, co szczególnie ważne, gdy ma on niewielkie rozmiary.

Zaplanuj przestrzeń

Umeblowanie małego salonu musi być dobrze przemyślane i zaplanowane. Musimy przemyśleć, jakich mebli będziemy faktycznie potrzebować, jak chcemy przechowywać i eksponować niezbędne rzeczy oraz oczywiście, w jakiej kolorystyce i stylu chcemy utrzymać wnętrze. Oczywiście poszukiwanie odpowiednich mebli będzie związane zarówno z mierzeniem metrażu i wnęk oraz przeglądaniem szeregu różnych propozycji. Tu wszystko będzie miało znaczenie – kolory, podświetlenie LED, witryny oraz wykończenie o wysokim połysku oraz oczywiście to, jak meble systemowe pasują do stylu całego mieszkania, a nawet trybu życia mieszkańców. Czarna meblościanka z połyskiem MADISON będzie rewelacyjnym dodatkiem do niewielkiego salonu. Pomimo czarnego kolory, który mógłby zmniejszać wnętrze, to atrakcyjny wzór na frontach wprowadza niezwykłe refleksy świetlne. Efekt pogłębiają również podświetlane LED-ami półki, które skutecznie rozbijają bryłę mebli.

Czarna meblościanka MADISON

Meblościanka MADISON BLACK & SAHARA

Salon z zasady jest przestrzenią multifunkcjonalną. To tu odpoczywamy, przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi, jemy, a często nawet śpimy i pracujemy. Jak widać, meble w tej przestrzeni mają wiele różnych zadań do spełnienia. W małych mieszkaniach warto szczególnie pamiętać o tym, by nie zagracić niewielkiej przestrzeni i każdy mebel taki jak komoda czy szafka powinien spełniać wiele zadań. Ma być funkcjonalnie i w dobrym stylu. Dlatego właśnie wśród mebli systemowych stale królują komody z półkami i szufladami. Poza zapewnieniem miejsca do przechowywania i ekspozycji mogą być również kredensem, szafką pod telewizor oraz głównym elementem całej meblościanki.

Konsekwentne aranżacje

Ilość mebli, jakie w salonie się pojawią, będzie oczywiście zależna od potrzeb. Gdy jest to przestrzeń połączona z jadalnią, to pierwsze skrzypce będzie grał stół z krzesłami. Poza tym większość osób decyduje się na mniejszy lub większy komplet wypoczynkowy często z funkcją spania. Meble systemowe pozwalają zapewnić odpowiednio dużo przestrzeni do przechowywania tych rzeczy, które musimy mieć pod ręką. Warto postawić na niezbędne minimum, które wpisze się w priorytety wszystkich domowników. Urządzanie małego salonu to umiejętność rezygnowania ze zbędnych rzeczy i tyczy się to zarówno wyboru samych mebli, jak i dodatków. Kolejnym krokiem będzie oczywiście umiejętne rozplanowanie całej przestrzeni. To będzie zależeć od metrażu, kształtu także różnego rodzaju ograniczeń i możliwości. Kluczem jest funkcjonalność. Choć przecież estetyka jest równie ważna. Dlatego właśnie tak popularne jest obecnie zabudowywanie tylko dolnych części ścian. To optycznie powiększa salon i daje niezwykłe możliwości aranżacyjne. Dlatego właśnie najczęściej wykorzystywane są niskie meble takie jak na przykład komoda CLIFF. W pojemnych szafkach i półkach można przechować wszystko, czego potrzeba pod ręką. To idealne rozwiązanie, które jest dedykowane do przestrzeni o niewielkich rozmiarach. Dlatego właśnie bez problemu komoda może stać się również rewelacyjną szafką do pokoju dziennego.

Komoda CLIF

Komoda SB CLIF GRAFIT & BIAŁY MAT

Nowoczesne meble w małym salonie

Najlepiej w małym salonie sprawdzają się meble systemowe utrzymane w trendach minimalistycznych i skandynawskich. Tu uwagę przykuwa przede wszystkim białe wykończenie frontów szczególnie o wysokim połysku, a także oświetlenie LED. Modne są także połączenia z kolorami szlachetnego drewna, co wprowadza do wnętrz niezwykle przyjemny klimat. Lekkie nowoczesne meble nie przytłoczą przestrzeni, a ich prosta forma i rezygnacja ze zbędnych ozdobników sprawią, że salon będzie wyglądać na zdecydowanie większy. Idąc tym kluczem, warto zadbać o to, by dodatków we wnętrzu było jak najmniej. Najlepiej, jakby poza meblami i kompletem wypoczynkowym w salonie pojawiły się tylko te elementy, których naprawdę potrzebujemy – dywan, lampa, stolik lub ława, zasłony czy poduszki. Im mniej ozdobne i im bardziej konsekwentnie będziemy dobierać detale, tym salon będzie wyglądać na większy, a także stanie się funkcjonalny. Neutralne barwy sprawiają, że ten wystrój będzie dość uniwersalny, a z drugiej strony łatwo będzie można zmienić aranżację, nie inwestując w to dużych pieniędzy. Biała meblościanka SWITCH doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie strefy multimediów. Biel o wysokim połysku i duże podświetlane witryny doskonale rozjaśniają całą przestrzeń. W zależności od kolorów ścian i dodatków można całkowicie zmienić wygląd zestawu i całego salonu.

Meblościanka SWITCH

Meblościanka SWITCH WHITE

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.