transferuj

Aranżacja pokoju dziennego w bloku

Miniony system zostawił nam charakterystyczne blokowiska. Mieszkania rodem z PRL-u są w większości wypadków nieustawne i niepraktyczne a także niewielkie. Ciężko było zagospodarować tę przestrzeń wtedy, jak i obecnie, szczególnie gdy zależy nam i na praktycznych, i na oryginalnych aranżacjach. Nowoczesne budownictwo stawia na inne rozwiązania i w tym wypadku w wielu wypadkach można na etapie budowy samemu zdecydować, jak będzie wyglądał nasz salon. Modne jest łączenie pokoju dziennego z kuchnią i jadalnią, a tym samym tworzenie większej, ale jakże multifunkcjonalnej przestrzeni. Wybór odpowiednich mebli do salonu w bloku będzie kluczowy. Nie sprawdziły się meblościanki tworzone specjalnie na potrzeby socjalistycznych mieszkań, ale nowoczesne meble systemowe pozwalają wykreować niezwykle oryginalne i funkcjonalne wnętrza, nie ograniczając i tak już niewielkiej przestrzeni.

Większość mieszkań w bloku dysponuje tak ograniczoną przestrzenią, że czasem nawet ciężko użyć sformułowania salon na określenie centralnego miejsca. Najczęściej to po prostu największy pokój, który pełni szereg różnych funkcji, a tym samym jego urządzenie musi być niezwykle przemyślane. Nie chodzi tylko o ograniczoną wielkość, ale także bardzo często o nieustawny kształt czy też ilość osób korzystających ze sprzętów. W takich przestrzeniach relacyjnie sprawdzają się modułowe propozycje takie jak na przykład System PANDA. Biało-czarna meblościanka o wysokim połysku dedykowana jest do niewielkich mieszkań, które chcemy urządzić z charakterem. Uwagę przykuwa szczególnie atrakcyjny i multifunkcjonalny stolik, pod którym można schować szereg przedmiotów, które chcemy mieć pod ręką.

Strefa multimediów w małym salonie

Urządzenie salonu w mieszkaniu w bloku powinniśmy więc rozpocząć od bardzo dokładnego określenia funkcji, jakie będzie on spełniał. Chodzi przede wszystkim o to, czy będziemy tam jeść, spać, czy tylko odpoczywać po południu przed telewizorem. Poza tym niezwykle ważna jest liczba domowników, ale też to czy często odwiedzają nas znajomi i rodzina. Poza tym warto zadbać o odpowiednio dużą przestrzeń do przechowywania, a ta też będzie zależna od naszych potrzeb oraz tego, co dokładnie chcemy w salonie schować, a co zmieści się w innych szafach czy szafkach w mieszkaniu. Warto również rozważyć, jak lubimy spędzać czas, by kolejne fotele nie przeszkadzały na przykład w grze na konsoli. Jak widać, nie ma jednej słusznej odpowiedzi na to, ile i jakie meble muszą się w salonie znaleźć, ale warto postawić na ich multifunkcjonalność, jakość oraz konsekwencję stylistyczną. Praktyczne szafki RTV to jedne z podstawowych elementów w salonie. Poza tym że zostawiają przestrzeń na powieszenie telewizora, to w praktycznych szufladach i na półkach możemy pomieścić wszystko, czego potrzebujemy, a urządzeń wokół nas jest coraz więcej. Poza tym na przykład w szafce RTV LEGG znajdziemy realizację skandynawskich trendów, które w lekkich konstrukcjach pozwalają schować wiele sprzętów, akcesoriów oraz gadżetów. Warto wykorzystać zarówno blat, jak i otwartą półkę na ekspozycję.

Komody w małym salonie

W większości salonów życie rodzinne i towarzyskie toczy się wokół kanapy czy narożnika. Jego wybór będzie podyktowany też tym, czy śpimy na nim codziennie, czy okazjonalnie służy gościom, a może wcale nie potrzebujemy funkcji rozkładania i wtedy można postawić na lżejsze propozycje. Poza tym, że kanapa będzie jednym z ważniejszych mebli, to również zajmuje najwięcej miejsca i w pewien sposób będzie determinować ustawienie innych mebli systemowych. Połączenie kompletu wypoczynkowego oraz kącika RTV będzie najważniejsze w wielu domach. Szczególnie wtedy gdy mamy potrzebę rozbudowania tej strefy. Poza tym warto pamiętać, że obecnie rezygnuje się z zastawiania całych ścian meblami, a szafki i komody mogą stanąć w różnych miejscach pokoju i w ten sposób w ciekawy sposób można wykorzystać każdą aranżację. To najważniejsze meble w nowoczesnych przestrzeniach. Dzięki szafkom i szufladom można w komodach pomieścić bardzo dużo, a w niewielkich salonach każde miejsce na przechowywanie jest na wagę złota. Półki i witryny są praktyczne. Komody LEGG łączą te wszystkie elementy, a dodatkowo świetnie wyglądają. 

Meble systemowe w małym salonie

Szczególnie w małych wnętrzach należy zwrócić uwagę, by nie ustawiać zbyt dużo mebli. W ten sposób optycznie zmniejszymy przestrzeń, nawet gdy postawimy na białe minimalistyczne propozycje. Poza tym ograniczymy także wolne miejsce, które w salonie jest niezwykle istotne. Dlatego właśnie doskonale sprawdzają się meble systemowe, które można dobrać do swoich faktycznych potrzeb i samodzielnie stworzyć nowoczesną i funkcjonalną meblościankę. Takie autorskie zestawy idealnie będą wpisywać się w nawet najbardziej nieustawną przestrzeń i przede wszystkim odpowiedzą na potrzeby wszystkich lokatorów. Może przecież się zdarzyć, że nie będzie dla nas istotna sfera multimediów i zamiast inwestować w szafki RTV postawimy na modne komody, w których znajdziemy dużo miejsca na przechowywanie. Dodatkowo ten rodzaj mebli wykorzystuje także często przeszklone elementy witryn, które są doskonałym miejscem na ekspozycję ważnych przedmiotów, tworzenie dekoracji. Dzięki podświetleniu LED zyskuje też nowoczesny charakter. Co istotne, komoda w jadalni może stanowić niezwykle praktyczny i stylowy rodzaj kredensu. Pięknie w salonie będzie prezentować się System LUND. Poza białymi matowymi frontami zachwyca wieńcem w kolorze drewna. Uwagę przykuwają również minimalistyczne uchwyty, które są praktycznie niezauważalne, a tym samym sprawiają, że bryły mebli wyglądają wyjątkowo atrakcyjne.

Stoliki kawowe w salonie

Umiar w dobieraniu kolorystyki, brył i kolorów jest jednym z najważniejszych przykazań w aranżacji nowoczesnych salonów w blokach. Do tego powinniśmy również dołożyć rezygnację z dużej ilości dodatków oraz eksponowania wielu przedmiotów na półkach czy we wspomnianych witrynach. Dlatego właśnie sprawdzają się propozycje, które spełniają kilka różnych funkcji jednocześnie i fakt, że w stoliku kawowym można przechować te przedmioty, które chcemy mieć pod ręką, sprawi, że mniej ich będzie „na widoku”. A im mniejsza przestrzeń, tym mocniej należy zadbać o ład. Stąd też niezwykła popularność mebli w stylu skandynawskim, które stawiają na prostotę, inspirację naturalnymi materiałami oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Stolik VINIE doskonale wpisze się w minimalistyczne i skandynawskie trendy. Niewielka propozycja rewelacyjnie wykorzystuje przestrzeń pod blatem zarówno w wygodnych szufladach, jak i na otwartych półkach.

 

 

Zdjęcia

NIE CZEKASZ NA MEBLE, TO MEBLE CZEKAJĄ NA CIEBIE!

Błyskawicznie wysyłamy do Państwa zakupione meble wprost z naszego magazynu.